Člun
Člun Bush crab 330 + motor Mercury 5 hp

Nejpopulárnější závěsný lodní motor na světě!

Pokud se podíváte kamkoli na světě, s největší pravděpodobností bude na zádi člunu právě tento motor a žádný jiný. Třída lodních motorů ve výkonu od 4 do 6 koní je velice žádaná a jde o nejvytěžovanější třídu lodních motorů u jakéhokoli výrobce. Jenže motory Mercury F5 jsou něčím zvláštní a jedinečné. Jejich popularita není dána jen marketingovým úspěchem značky, ale spíše odráží fakt, že se jedná o motor prvotřídní kvality.

Lodní motory Mercury F5 se pyšní krytem motoru, který má zcela funkční design - jeho součástí je pasivní tlumič, čímž se zlepšila zvuková izolace.

Standardní součástí je integrovaná nádrž o objemu 1.1 L, která slouží z části k tlumení hluku (podobně jako u menších motorů Mercury). Páka plynu zesílila a páčka řezení (F-N-R) je nyní na přední straně motoru, takže na ni mnohem snáze dosáhnete. Výfuk je stále skrze vrtuli kvůli větší rychlosti, kontrolka tlaku oleje také zůstává, stejně jako tak vyhledávané mechanické provedení přední světové značky.

Žádný jiný výrobce nenabízí u motorů této třídy takový standard kvality, jaký nastoluje Mercury s tříletou zárukou proti korozi, vynikajícím dílenským zpracováním každého detailu a hmotností pouhých 25 kg. Mercury F5 disponuje velkým kroutícím momentem a tudíž i spoustou síly k rozjezdu - o to snadnější je dostat člun do skluzu - která vrcholí v 5 500 ot/min.

Moderní motor F5 vypouští výfukové plyny skrz střed vrtule, noha motoru i převodovka jsou robustní konstrukce pro zaručení dlouhé životnosti motoru, stejně jako jeho kubatura nepatří zrovna k těm nejmenším objemům ve své třídě. O to více překvapí dílenské zpracování jak celku, tak libovolného, i toho nejmenšího detailu a kompaktní rozměry hlavy motoru (tedy přesněji - krytu) při srovnání s jinými čtyřtakty na dnešním trhu.

CRAB 330 BUSH MOTOROVÉ NAFUKOVACÍ ČLUNY - pevné skládací dno + nafukovací kýl

Firma Bush vznikla r. 1992 a v minulosti při výrobě člunů používala materiál Valmex 1050g/m2 a to do konce roku 2011. V roce 2012 firma Bush přechází s výrobou člunů na dražší a pevnější materiál: Hey-tex 1050 g/m2 dodávaný německou firmou Mehler Texnologies. Jedná se o velmi kvalitní polyester potažený několika vrstvami PVC. Je to materiál, který používají světoznámí výrobci lodí a je považován za nejkvalitnější PVC materiál pro tuto výrobu. Hey-tex je trvanlivý, odolný vůči oděru, proříznutí, nevadí mu ani extrémní počasí -30° až 70° C, slaná voda, UV záření, benzín, olej ani plísně.

Firma Bush od r. 2007 disponuje nejnovější automatizovanou technologii na svařování "za tepla". Tato technologie při svařování eliminuje faktor lidské chyby, který snáze vznikne při ručním lepení. Tepelné svařování si daleko lépe poradí s vyšší teplotou, než spoje lepené a nezbytnou výhodou svařovaných spojů je to, že méně stárnou. Vzhledem k úspoře času, větší přesnosti aeliminaci lidských chyb při výrobě se obecně dává přednost tepelnému svařování. Svařované spoje "za tepla" vydrží dokonce více jak materiál samotný!

Čluny Bush se pyšní i velmi dobrými jízdními vlastnostmi, které jsou vidět, například u modelu crab 330, který má jako jeden z mála oproti konkurenčním značkám kategorii C (vysoké vlny) i u takto malého modelu. Velmi důležitý je také použitý materiál, kde je u některých levných značek vyráběných v Asii použit materiál podstatně nižší kvality a totéž platí o lepidlech. Ne všude je vhodné šetřit proto firma Bush se snaží vyrábět vysoce kvalitní čluny s vinikajícími jízdními vlastnostmi za příznivé ceny.

Čluny Bush jsou rozděleny na několik komor, aby při ztrátě vzduchu z jakéhokoli důvodu byly stále schopné plavby. Kvalita člunů je vidět i při 5 leté záruce dávané výrobcem.. Navíc mají všechny modely člunů Bush posuvné sedačky po liště podél člunu. Na tuto lištu se dají přidělat držáky např. držáky na pruty apod..